Ingyenes tanszercsomagok a Kolonics Alapítvány jóvoltából

Folytatódik a Mosolytúra program: az alapítvány tanszercsomagokkal támogatta a szendrői gyerekek iskolakezdését.

Ingyenes tanszercsomagok a Kolonics Alapítvány jóvoltából

A rendkívül jól sikerült augusztusi vízitúra után az alapítvány úgy döntött, nem engedi el teljesen az Abigél Közhasznű Egyesület szendrői intézményében tanuló gyerekek kezét. Juhász Gábor, a Mosolytúra ötletgazdája már a nyári program után tervbe vette a támogatások folytatását, ami a héten meg is valósult: ötven általános iskolás tanuló számára vásároltunk tanszercsomagot, így könnyítve az iskolakezdés terhein.

A projekt megvalósításához Gábor ismét egy széles támogatói kört mozgósított, aki az alapítvány mellett biztosították a kellő forrást. Az Auchanben megvásárolt iskolakezdő szetteket aztán Kavalyecz András, az Abigél Egyesület szendrői vezetője vette át Gábortól, majd adta át a fiataloknak, hogy kicsit nyugodtabban kezdjék meg a 2020/2021-es tanévet.

Sok sikert kívánunk az iskolakezdéshez!