Díjaink

Kolonics György-díj

Minden év végén a legeredményesebb magyar utánpótláskorú kajakos vagy kenus nyeri el a Kolonics György-díjat, amely emlékplakettel és egymillió forint értékű tárgynyereménnyel jár.

Díjazottak:

2009: Vasbányai Henrik 

2010: Korisánszky Dávid, Szabó Gábor, Szabó Kristóf Zoltán

2011: Lucz Dóra, Bodonyi András, Viola Viktor

2012: Tótka Sándor 

2013: Khaut Kristóf

2014: Hajdú Jonatán, Nádas Bence

2015: Homonnai Luca, Kopasz Bálint 

2016: Varga Ádám 

2017: Slihoczki Ádám, Szőke Attila

2018: Rendessy Eszter

2019: Kőhalmi Emese

2020: Máró Anna

Kolonics György-vándorserleg

A magyar utánpótlás-bajnokságon minden évben átadjuk a Kolonics György-vándorserleget, amelyet az ifjúsági C-1 500 m és C-2 500 m nyertesei vehetnek át. Ugyanezekben a számokban a Brácsa által felajánlott kenulapáttal ajándékozzuk meg a serdülő korosztályban indult győzteseket.

Nyertesek:

C-1 500m

2009: Koletics Péter (KSI SE)

2010: Korisánszky Dávid (Csepeli KKE)

2011: Viola Viktor (Diósgyőri Kajak-Kenu Klub)

2012: Hajdú Jonatán (Dunaferr SE)

2013: Hajdú Jonatán (Dunaferr SE)

2014: Némedi Konrád (Dunaferr SE)

2015: Moldován Milán (Dunaferr SE)

2016: Moldován Milán (Csepeli KKE)

2017: Zombori Dominik (Démász Szeged)

2018: Zombori Dominik (NKM Szeged)

2019: Hodován Dávid (Atomerőmű SE)

2020: Buday Domonkos (Törökbálinti Kenusiskola)

C-2 500m

2009: Korisánszky Dávid – Koletics Péter (KSI SE)

2010: Petkó András (VVSI) – Lángi Levente (Szolnoki Sportiskola SE)

2011: Szalay Bence – Varga Patrik (Graboplast Győr Vízisport Egyesület)

2012: Szalay Bence – Varga Patrik (Graboplast Győr Vízisport Egyesület)

2013: Horváth Ákos – Rum Richárd (Graboplast Győr Vízisport Egyesület)

2014: Balla Levente Gellért – Hajnal Jenő Kristóf (Graboplast Győr Vízisport Egyesület)

2015: Lelovics Dávid (UTE) – Zupkó Bálint (Csepeli Kajak-Kenu Egyesület)

2016: Szőke Attila (Lágymányosi Spari) – Slihoczki Ádám (Dunaferr SE)

2017: Mitró Márton (Lágymányosi Spari) – Zupkó Balázs (Csepeli KKE)

2018: Bucsi Bálint – Bucsi Bence (Rácalmás SE)

2019: Hodován Dávid – Kollár Kristóf (Atomerőmű SE)

2020: Pálla Balázs (Graboplast Győr) - Vass Zoltán (Lágymányosi Spari)

Kolonics György-emlékfutam

A szegedi világkupa férfi C-1 500 méteres versenyszáma (illetve amennyiben ez nem kerül megrendezésre, akkor a C-2 500 méteres versenyszám) a Kolonics György-emlékfutam. A verseny győztese az érem mellé minden évben átveheti a vándorserleget. 2020-től kezdve a női C-2 500 méteres versenyszám első helyezettjei is átvehetik a Kolonics György vándorserleget.

Nyertesek:

2009: Vajda Attila (HUN)

2010: Gyenisz Haraza (BLR)

2013: Marcin Grzybowsky (POL)

2014: Sebastian Brendel (GER)2017: Ivan Stil – Viktor Melantyev (RUS)

női C-2 500 m: Ludmilla Luzan, Anasztaszija Csetverikova

2018: Martin Fuksa (CZE)

2020: férfi C-1 500 m Carlo Tacchini (ITA)

női C-2 500 m: Ludmilla Luzan, Anasztaszija Csetverikova (UKR)

2021: férfi C-1 500 m Moritz Adam (GER)

női C-2 500 m: Ludmilla Luzan, Anasztaszija Csetverikova (UKR)

 

Jövő Reménységei ösztöndíj

2017

Női kajak: Csikós Zsóka

Női kenu: Molnár Csenge

Férfi kajak: Opavszky Márk

Férfi kenu: Szőke Attila

Különdíj: Bonyai Regina

2018

Női kajak: Nagy Viktória

Női kenu: Opavszky Réka

Férfi kajak: Kiss Ádám

Férfi kenu: Zombori Dominik

Különdíj: Horváth Benedek

2019

Női kajak: Kőhalmi Emese, Máró Anna

Női kenu: Csorba Zsófia, Gönczöl Laura

Férfi kajak: Erdélyi Tamás, Nagy Raul

Férfi kenu: Besenyei Ádám, Csanki Márk

2020

Női kajak: Kulcsár Csenge, Máró Anna

Női kenu: Győri Ivett, Opavszky Réka

Férfi kajak: Ozsgyáni Bence, Tamási Zsombor

Férfi kenu: Böszörményi Bendegúz, Vass Zoltán

Para kajak-kenu: Kiss Péter Pál

Különdíj: Reisz Benedek

2021

Női kajak: Horváth Maja, Sági Alíz

Női kenu: Csorba Zsófia, Győri Gréta

Férfi kajak: Kövesdi Patrik, Reisz Benedek

Férfi kenu: Csanki Márk Bese, Molnár Csanád

Para kajak-kenu: Kiss Péter Pál

Különdíj: Kémenes Enikő