Elindult a Jövő Reménységei program

Öt fiatal sportolót - két kajakost és három kenust - támogat az idei évtől a Kolonics György Alapítvány, melynek kiemelt célja a hátrányos helyzetű fiatalok segítése.

Elindult a Jövő Reménységei program

Jövő reménységei program keretében hátrányos helyzetű fiatalok sportolását támogatja az alapítvány, akik nem csak anyagi segítséget kapnak, hanem egy sikeres, már visszavonult kajakos vagy kenus személyében egy igazi mentort is. A támogatást négy versenyző, Csikós Zsóka női kajakos,  Molnár Csenge női kenus, Opavszky Márk férfi kajakos és Szőke Attila férfi kenus nyerte el, illetve kiosztásra került egy különdíj is, amit Bonyai Regina női kenus versenyző vehetett át. Az öt sportoló az anyagi juttatáson felül (240.000 Ft) szakmai útmutatást és hiteles tanácsokat is kap a négy mentortól, Storcz Botondtól, aki a női kajakos mentorálásáért felel, Vaskuti Istvántól, aki a két női kenust segíti, illetve Angyal Zoltántól és Kozmann Györgytől, akik a férfi kajakos és kenus nyertest patronálják.Az 1.200.000 Ft-os támogatás a Kolonics Györgyről készült festmény elárverezéséből került finanszírozásra. A festményt Ipacs Endre kuratóriumi tag kezdeményezésére Fülöp Miklós festőművész készítette el és Kárai Péter közbenjárásával sikerült elárverezni.